Igráček 1

Soutěž je určena všem žákům 1. stupně ZŠ.

Nápověda

Na této stránce najdete odpovědi na často kladené dotazy.

V případě, že zde nenajdete odpověď na vaši otázku, napište nám mailem na adresu soutez@eurorebus.cz, nebo nám zavolejte na telefonní číslo 221 511 443.

Registrace

K čemu je registrace?
Registrace je podmínkou účasti v soutěži. Registrovaní soutěžící mohou prostřednictvím tzv. Eurošeků odpovídat na soutěžní otázky Korespondenčních kol

Jak se mám zaregistrovat?
Vyplněním Eurošeku a jeho zasláním na adresu pořadatele.

Jak získáme ceny z Katalogu cen?
Ceny ze soutěže Eurorebus Junior rozesíláme po Celostátním finále. Z každého ročníku jsou odměněny tři nejúspěšnější třídy, více se dozvíte v Katalogu cen.

Jak nám budou předány ceny z Krajských kol, pokud se nemůžeme zúčastnit vyhlášení?
Pokud nastane situace, že vzhledem k dopravním spojům musíte opustit Krajské kolo dříve a zároveň se umístíte mezi postupujícími do finále, nezoufejte. Co se týče Krajských kol, tak vám ceny budou předány v Celostátním finále. Pokud se umístíte v Celostátním finále, a nemůžete se zúčastnit vyhlášení, tak si je můžete vyzvednout přímo u pořadatele, společnosti Terra-klub.

Organizační otázky

Mají všichni soutěžící stejné otázky?
Nemají, vzhledem k tomu, že rozdíly ve vědomostech prvňáků a páťáků jsou značné, má každý ročník na prvním stupni jiné zadání soutěžních úkolů.

Co má společného soutěž Eurorebus Junior s tradiční soutěží Eurorebus?
Především pořadatele a princip celé soutěže. V soutěži Eurorebus Junior mohou základní školy získat až 110 000 bodů do Soutěže škol v rámci Soutěže Eurorebus. Jinak probíhá soutěž Eurorebus Junior odděleně od soutěže Eurorebus. Rozdílné jsou soutěžní úkoly v Korespondenčních kolech, testy na Krajských kolech i ceny v Katalogu cen.

Co je rozhodující pro rozdělení oblastí Česka do jednotlivých veřejných Krajských kol?
Rozdělení území Česka do jednotlivých Krajských kol soutěže Eurorebus prochází poměrně složitým procesem, při kterém je zohledňováno hned několik faktorů: 

  • počet aktivních soutěžících v jednotlivých okresech Česka
  • co nejlepší dopravní dostupnost okrajových/překryvových oblastí do místa konání Krajského kola
  • vhodné prostory (zejména kapacita sálu) pro pořádání této poměrně organizačně náročné akce 

Započítávají se na konto třídy i body, které získá v Krajském kole?
Ano, k bodům z Korespondenčních kol se připisují i body získané v Krajském kole i Celostátním finále.

Chci vědět více
Pokud jste nenašli na této stránce odpověď na svou otázku, napište nám na adresu soutez@eurorebus.cz.

 

Kam se můžete dostat?

Generální partner

NCS

Hlavní partner

E.ON

Pořadatel

TERRA-KLUB o.p.s.

Copyright © 2011 Eurorebus Junior, Všechna práva vyhrazena
EurorebusTradiční vědomostní soutěž pro náctileté. Lze v ní vyhrát účast v Expedici po Evropě, počítačové sestavy, smartphony a spoustu dalších atraktivních cen.
Eurorebus Junior
Vědomostní soutěž pro žáky prvního stupně základních škol. Hraje se o počítačové sestavy a spoustu dalších atraktivních cen.
Dnešní světDnešní svět je komplexní výukový program zaměřený na podporu výuky tradičních předmětů zeměpis, dějepis, výchova k občanství a další.
Dnešní energetický světDnešní energetický svět je vzdělávací program zaměřený na podporu výuky environmentálních témat.
Školní atlas dnešního světaŠkolní atlas dnešního světa (ŠADS) se schvalovací doložkou MŠMT, jedinečný kombinací tradiční tištěné a moderní digitální verze, oceněné titulem Mapa roku 2011.
Školní atlas dnešního ČeskaŠkolní atlas dnešního Česka (ŠADČ) se schvalovací doložkou MŠMT, jedinečný kombinací tradiční tištěné a moderní digitální verze. V roce 2015 oceněn titulem Mapa roku.
Knihovna Dnešní světOnline knihovna Dnešní svět soustřeďuje na jednom místě digitální verze všech publikací edice Dnešní svět.